وزیر نیرو: توانستیم خاموشی شبانه را متوقف کنیم/ در روز ۷۵ درصد نیاز تأمین می شود

وزیر نیرو: توانستیم خاموشی شبانه را متوقف کنیم/ در روز ۷۵ درصد نیاز تأمین می شود

وزیر نیرو: توانستیم خاموشی شبانه را متوقف کنیم/ در روز ۷۵ درصد نیاز تأمین می شود

وزیر نیرو: توانستیم خاموشی شبانه را متوقف کنیم/ در روز 75 درصد نیاز تأمین می شود
وزیر نیرو گفت: در شب توانسته‌ایم ۱۰۰ درصد نیاز مصرف را تأمین کنیم و در شب گذشته خاموشی نداشتیم، اما در روز این رقم هم اکنون ۷۵ درصد است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رضا اردکانیان، وزیر نیرو در مرکز پایش برق اظهار داشت: برق کالایی است که به محض تولید، عرضه می شود و اگر نیاز مصرف بیشتر از میزان تولید باشد، منجر به خاموشی می شود.

وی افزود: اوج بار در هفته گذشته در همین زمان (پنج‌شنبه) 66 هزار و 245 مگاوات بود و الان اوج بار 63 هزار و 300 مگاوات است که این کاهش 3000 مگاواتی نتیجه مجموعه تحولاتی است که بیشتر آن سهم بهتر مصرف کردن مردم است.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه در روزهای اخیر تصمیمات خوبی برای مدیریت بار شبکه اتخاذ شده، گفت: در همکاری با صنایع بزرگ، این صنایع تلاش کرده اند که حتی المقدور تعطیلات تابستانه خود را به این یکی دو هفته منتقل کنند و دولت برای جبران همکاری صنایع، مشوق‌های خوبی را قرار داده از جمله اینکه هر مقدار انرژی که در این ایام مصرف نکنند، در زمان دیگری با تعرفه صفر در اختیار آنها قرار داده خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین تقسیط مالیات و بیمه صنایعی که با صنعت برق در این ایام همکاری کنند، از دیگر تصمیمات دولت است.

اردکانیان در خصوص میزان جابه‌جایی بار با همکاری صنایع گفت: توانستیم با همکاری صنایع، 4000 مگاوات جابه‌جایی بار داشته باشیم، درحالی که کمبود ما حدود 6000 تا 7000 مگاوات است که داریم تلاش می‌کنیم به این عدد برسیم.

وی افزود: در شب توانسته‌ایم 100 درصد نیاز مصرف را تأمین کنیم و در شب گذشته خاموشی نداشتیم اما در روز این رقم هم اکنون 75 درصد است.

این عضو کابینه دولت خاطرنشان کرد: از مردم درخواست می کنیم در استفاده از وسایل سرمایشی در ساعات اوج مصرف (12 تا 18) اصول مصرف بهینه را رعایت کنند و با اینکار کمک‌رسان شبکه برق کشور باشند.

تصاویر مرتبط
برگشت به بالا